Gobe v kisu

Nataska  

član od: 27.11.2003

sporočila: 186

tema odprta - 29. mar 2004 12:19 | ogledi: 3.923 | odgovori: 3

Prosim, če mi nekdo pove kaj naj naredim z gobami v kisu....mam jih kar tri kozarce pa bo kmalu rok pretekel.....namreč dobila sem jih ne da bi jih toliko kupila pa zdej ne vem kaj bi z njimi?

Natasa

Tanči  

član od: 9.9.2003

sporočila: 54

29. mar 2004 12:48

Najbolje je, da jih ponudiš pri kakršnem koli narezku (pršut, salama, sir...), jaz jih stavim tudi na pizzo (malo jih poplakneš pod tekočo vodo in ne zgubijo okusa). Drugače pajih pri nas veliko porabimo za zajčka. Kose zajčka (verjetno lahko tudi piščanca) popečeš na olivnem olju, odmakneš meso iz lonca, dodaš čebulo, da postekleni, vrneš v lonec meso, posuješ z malo moke, še malo prepražiš, dodaš malo rožmarina, lovorjev list, kozarec kislih gobic, zaliješ z pol litra črnega vina (to je recept za celega zajčka) in pol litra vode in kuhaš do mehkega. Drugače pa gredo pri nas gobice kar z vilcami in kruhom, pa če je zdravo al pa ne, očitno so bile do sedaj vse užitne, ker ni nobenemu nič falilo. Lep pozdrav Tanja

Nataska  

član od: 27.11.2003

sporočila: 186

29. mar 2004 12:56

Hvala Tanči bom probala nardit tega zajčka. Natasa

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

24. okt 2004 13:29

Ko enkrat kozarec z vloženimi gobami odpreš in hraniš v hladilniku,koliko časa lahko gobe počakajo v hladilniku? Vesna Leben

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti